COUPE MONDIALE – 64

Konkursas ,,Coupe Mondiale” (pasaulio taurė) kiekvienais metais vyksta vis kitoje pasaulio šalyje. Šiais metais spalio 1- 6 dienomis pasaulio akordeonistams savo duris atvėrė didžiausias Kinijos respublikos miestas Šanchajus.

Lietuvos akordeono asociacijos prezidentas, LMTA docentas Raimondas Sviackevičius pasiūlė Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklos mokytojoms Marytei Markevičienei ir Daivai Vasauskienei vykti į prestižinį konkursą Coupe Mondiale – 64 Kinijoje. Mokytojos priėmė įšūkį ir su džiaugsmu sutiko išbandyti jėgas su savo geriausiais mokiniais Tadu Motiečiumi (M.Markevičienė), kuris jau pernai dalyvavo Coupe Mondiale – 63 Kroatijoje (9 vieta) ir Deividu Jociumi (D. Vasauskienė), kuris vyko pirmą kartą.

Į pasaulio taurės konkursą sugūžėjo 170 dalyvių iš 25 pasaulio šalių: Rusijos, Serbijos, Amerikos, Kanados, Suomijos, Prancūzijos, Austrijos, Kinijos… kas mums smagu ir iš Lietuvos.

Vienoje iš septynių kategorijų ,,Junior Coupe mondiale“ (2 turai) dalyvavo Tadas Motiečius, kitoje ,,Piano Accordion“ – Deividas Jocius. Jie buvo stiprūs, atkaklūs, susikaupę, pilni noro nugalėti. Abu vyrai kovojo iš peties (pvz. Tadas ištraukė pirmą numerį abiems turams, tai groti reikėjo Lietuvos laiku 3 val. nakties).

Lietuvaičiai pasirodė puikiai –  Tadas Motiečius laimėjo 7 vietą ( 1 vietą pelnė serbas Predrag Radisavlevic), Deividas Jocius – 6 vietą. Pagrindine pasaulio taure ir 8000 eurų pinigine premija apdovanotas  Nenad Ivanovic iš Serbijos.

Ne mažiau  atsakomybės ir darbo turėjo konkurso vertinimo komisijos nariai. Jų atvyko 29 iš 18 pasaulio šalių. Jie visi yra žinomi pedagogai, atlikėjai, bei pripažinti menininkai. Vienas iš jų tai Lietuvos akordeonistų asociacijos prezidentas, LMTA docentas Raimondas Sviackevičius, kuris atstovavo Lietuvą, dirbo vertinimo komisijoje ir buvo mūsų delegacijos vedlys. Pasak jo, lietuviai dešimtuke, tai labai gerai, reikia tuo tik džiaugtis.

Kol laukėme rezultatų ir baigiamojo akcento turėjome progą iš arti pamatyti Šanchajų. Tai labai didelių kontrastų vieta – čia pat susipina senosios ir naujosios architektūros vaizdai, prabanga ir skurdas. Aplankėme senamiestį, šventyklą, Yu sodą… Grožėjomės aukščiausiu pastatu – Shanghai World Financial Center, iš arti pamatėme televizijos bokštą, bei aukščiausius Šanchajaus dangoraižius, susipažinome su vietinės prekybos ypatumais, stebėjomės griežtomis miesto saugumo priemonėmis. Visi krepšiai peršviečiami rentgeno spinduliais ne tik oro uoste, bet ir kiekvieną kartą einant į metro. Sunkiai suvokėme eismo taisykles. Kiekvienas rūpinasi savimi, o kitu pasirūpina pypsėdamas, o pėsčiųjų praleidimas visiškai neegzistuoja.

Į atidarymo, uždarymo ceremonijas,  kitus vakarinius koncertus, kur grojo įžymūs atlikėjai kaip R. Galjano, R. Ruugieri, Gr. Masefield, A. Poeluev, V. Pligovka, Bajanų Mix ir kiti  pasaulio čempionai, negalėjome laisvai patekti, nes jie buvo mokami, reikėjo pirkti bilietą už 250 juanių (apie  80-90 lt.). Nežiūrint gana brangių bilietų kainos į kai kuriuos koncertus jų tiesiog trūko.

Taigi, šita nepakartojama kelionė, kuri truko į vieną pusę 15 valandų paliko ryškius įspūdžius. Labai džiaugiamės pažinę šalį, o dar labiau –  naujais kontaktais, pažintimis. Tikimės, kad šis konkursas paskatins tolimesniems darbams ir po metų vėl susitikti Coupe Mondiale – 65 Italijoje.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.