Birželio 10 d. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena.
5–8 klasių ir I–III gimnazijos klasių mokiniams ši diena vyko Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Botanikos sode su įvairiomis edukacijomis. 5 klasės mokiniai edukacijoje „Skautai kiekvienam“ buvo mokomi skautiško išgyvenimo gamtoje pagrindų: kaip tinkamai pasiruošti žygiui ar iškylai, parinkti vietą laužui, kaip orientuotis gamtoje su kompasu bei pagal natūralius gamtos objektus kelionės metu bei pasiklydus, ieškoti geriamo vandens. Mokiniai praktiškai susipažino su skirtingais ugnies užkūrimo būdais: naudojant degtukus, ugnies skeltuvą, bateriją; sužinojo, kaip tinkamai apsaugoti degtukus nuo drėgmės ir peršlapimo, naudojant nagų laką, vašką ir kt. priemones; praustis taupant vandenį.
6 ir 7 klasių mokiniai dalyvavo ekskursijoje – kamaniaus edukacijoje. Tai aktyvi pastabumą ir atmintį lavinanti ekskursija su edukaciniais elementais, skirta susipažinti su Botanikos sodu ir jo augalų įvairove vaizdžiai pristatant žolinius augalus, krūmus ir medžius.
8 klasės mokiniai pasinėrė į augalų kvapus. Tai kelionė į primirštą kvapų pasaulį, kurios metu susipažino su Botanikos sodu ir kvapiaisiais augalais, o patyriminėje veikloje uostė, analizavo augalus ir jų kvapus, mokėsi kritiškai vertinti kylančius su kvapais susijusius jausmus.
Ia ir Ib gimnazijos klasių mokiniai tapo augalų detektyvais, kurie pagal tam tikrus nurodytus požymius turėjo Botanikos sodo teritorijoje surasti augalus ir juos apibūdinti.
IIa ir IIb gimnazijos klasių mokiniai susipažino su augalų žiedais ir žiedynais, o IIIa ir IIIb gimnazijos klasės susipažino su augalų lapais, aptarė šios augalo dalies svarbą viso augalo vystymuisi.
Tokios netradicinio ugdymo dienos padeda mokiniams įgyti gebėjimų, padedančių pažinti save ir aplinką, ugdo vertybines nuostatas, kūrybiškumą.
Nuotraukos IIIa gimnazijos klasės mokinės Austėjos Butkutės.
Biologijos mokytoja Edita Leparskienė ir fizikos mokytoja Giedrė Kielaitė