Respublikinio dailės konkurso „Mano personažas“ laureatai

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas jau septintąjį kartą organizavo respublikinį mokinių dailės konkursą, kuris vyksta gyvai, fakulteto patalpose. Norintieji mokinius registruoti į šį konkursą mokytojai, patys privalomai turėjo dalyvauti fakulteto surengtame seminare, kur įvairūs lektoriai skaitė pranešimus apie tai, kas yra personažas, jo kūrimo galimybes bei raiškos būdus, o po to turėjo šia patirtimi dalintis su savo mokiniais ir per mėnesį parengti juos konkursui „Mano personažas“. Šis konkursas jau tapo toks populiarus, kad norint spėti užregistruoti jo dalyvius, tenka suskubti tą daryti jau pačią pirmą registracijos dieną nuo aštuntos valandos ryto, nors ir tai nėra garantijos, kad spėsi. Keturiose amžiaus grupėse priimama po 20 dalyvių, iš vienos gimnazijos – po vieną kiekvienoje amžiaus grupėje. Beje, mokytojai dar pradinio seminaro metu fakulteto dekano prof. Jono Audėjaičio buvo apdovanoti be galo puikia ir vertinga, ką tik iš spaustuvės parsivežta knyga „Piešimas ir piešėjai Kauno meno mokyklos tradicijoje“, skirta šios mokyklos šimtmečiui pažymėti.

Taigi, išklausę seminarą, parengę ir užregistravę 6 kl. mokinį Jokūbą Gedvilą ir IVb gimn. kl. mokinę Ramintą Bernotavičiūtę (mokytoja Aida Juškaitė), o taip pat 8 kl. mokinę Deimantę Varvolytę ir IIb gimn. kl. mokinį Orestą Olišauską (mokytoja Vilija Lesauskienė), kovo 22 dieną vykome į Kauną dalyvauti konkurse.  Labai nudžiugome sulaukę konkurso rezultatų – turime netgi du laureatus! Pirmąją vietą 11–12 kl. grupėje laimėjo Raminta, o trečiąją vietą tarp 10–11 kl. mokinių – Orestas. Sveikiname juos ir didžiuojamės jų pasiekimais.

Mokiniams šis konkursas – tai puiki patirtis, nes čia susirenka labai stiprūs dalyviai. Konkursas truko tris valandas, kiekvienai amžiaus grupei buvo skirta vis kitokia potemė – vyriausieji (11–12 kl.) kūrė mados dizaino personažą, 9–10 kl. kūrė monumentą lietuvių liaudies pasakos personažui, (7–8  kl.) kūrė miesto personažą, o jauniausieji (5–6 kl.) kūrė fantastinį personažą. Visi, išskyrus pačių jauniausiųjų konkurso dalyvių grupę, dirbo dideliame A2 formate.

Kol mokiniai kūrė savo darbus, mokytojai taip pat buvo užimti – dalyvavo pasirinktos krypties kūrybinėse dirbtuvėse. Šį kartą mes pasirinkome mažosios metalo plastikos dirbtuves, tad turėjome progą susipažinti iš arti su juvelyrikos „virtuve“ ir savomis rankomis pasigaminti žalvario žiedą.

Grįždami iš konkurso, dar trumpam apsilankėme Kauno Akropolyje, kur turėjome progą pamatyti išskirtinę pasaulyje žinomo britų menininko Luke’o Jerram’o sukurtą instaliaciją „Gaia“. 6 m skersmens Žemė sukurta, remiantis tiksliais NASA apskaičiavimais, ir leidžia pamatyti mūsų planetą tokią, kokią ją išvystume iš Mėnulio. Meno kūrinys yra 2,1 milijono kartų mažesnis nei tikroji Žemė, o kiekvienas objekto centimetras atitinka 21 km. Instaliaciją dar įspūdingesnę daro specialus apšvietimas ir jai sukurta muzika.  Jis aplankė jau 27 šalis 4 žemynuose ir tęs savo kelionę toliau.

Kovo 29 dieną abu konkurso laureatai, Raminta ir Orestas, su mokytoja A. Juškaite vėl vyko į Kauną dalyvauti laureatų apdovanojimo šventėje, iš kurios grįžo su laureatų diplomais ir dovanomis.

Balandžio pradžioje iš Kauno sulaukėme dar vienos džiugios naujienos – keliaujanti konkurso laureatų ir nominantų darbų paroda porai savaičių atvežama į mūsų gimnaziją. Taigi, turime puikią progą pamatyti ne tik savo gimnazijos laureatų darbus, bet ir kitų konkurso nugalėtojų.

Mokytojos Aida Juškaitė ir Vilija Lesauskienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.