Vasario 6 d. daugelyje pasaulio šalių jau 21-ąjį kartą buvo minima Saugesnio interneto diena! Kasmet Saugesnio interneto diena švenčiama kalendorinių metų antrojo mėnesio antrosios savaitės antrąją dieną. Šiemet, vasario 5–9 dienomis, jau nebe pirmą kartą gimnazijoje vyko saugaus interneto savaitė „Kurkime geresnį internetą kartu!“.
Šios savaitės tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis, nes elektroninė erdvė tapo neatskiriama gyvenimo dalimi, kurioje galima bendrauti, mokytis, pažinti pasaulį.
Saugaus interneto savaitės veiklos buvo labai įvairios. Jau tampa tradicija pradinių klasių mokiniams vedamos aukštesnių klasių mokinių pažintinės pamokėlės apie saugų internetą. Šiemet Ia gimnazijos klasės mokiniai vedė mažiesiems draugams pamokėles apie pavojus internete, žaidė žaidimus, atsakinėjo į klausimus. Per dailės raiškos pamokas 4 klasės mokiniai su mokytoja Janina Budriene piešė komiksus tema „Pavojai internete“.
Saugaus interneto problemos buvo integruotos į anglų kalbos pamokų temas, kurios padėjo plėtoti kūrybines ir kalbines mokinių kompetencijas. Trijų pradinių klasių mokiniai klausėsi repo apie saugų internetą ir kūrė plakatą, kuriame pavaizdavo dainos pagrindines mintis. Plakatus mokiniai pristatė žodžiu. Penktokai kūrė skrajutę su mintimis apie internetą ir saugų elgesį internetinėje erdvėje. Septintokai gilinosi į autorinių teisių licencijas „CreativeCommons“ ir kūrė infografikus. Skrajutės ir infografikai buvo komentuojami žodžiu bei papildė darbų ekspoziciją gimnazijos erdvėse. Ib gimnazijos klasės mokiniai aptarė atviros pamokos „Ar DI pakeis žmogų?“ autorių iškeltas problemas apie DI intelektinę nuosavybę. III gimnazijos klasių mokiniai anglų kalba skaitė ir aptarė internete publikuotą Pew Research Centre tyrimą „IT. Paaugliai. Santykių problemos“.
Informatikos pamokų metu 5 klasės mokiniai kūrė saugaus interneto taisykles „Draugų oazė“, kurias eksponavo gimnazijos erdvėse. Aukštesnių klasių mokiniai diskutavo apie melagienas internete, kaip jas atpažinti. 8 klasės mokiniai dalyvavo respublikinėje atviroje nuotolinėje pamokoje „Ar DI pakeis žmogų?“, kurią vedė Šiaulių techninės kūrybos centro inžinerinių kūrybinių dirbtuvių mokytojas Gintautas Jazdauskas. Vyriausieji mokiniai klausėsi VU Šiaulių akademijos lektoriaus Dainiaus Balbono paskaitos „Saugaus interneto diena“.
Etikos, lietuvių kalbos ir literatūros pamokų, klasės valandėlių metu vyko pokalbiai, įvairios veiklos apie informacinių technologijų teikiamą naudą ir grėsmes.
Gimnazijos erdvėse mokiniai galėjo stebėti vaizdo medžiagą apie interneto atsiradimo istoriją bei patarimus, kaip saugiai naudotis internetu. Bibliotekoje buvo eksponuojama paroda, skirta Saugesnio interneto dienai paminėti.
Internetas suteikia neribotas galimybes, tačiau jame slypi ir nemažai pavojų, tai lyg ledkalnis – matome tik jo viršūnę, o po vandeniu slypi keletą kartų didesnis ir pavojingesnis ledo gabalas. Kiekvienas iš mūsų turi to nepamiršti.
Mokytoja Rasa Jonaitienė