Pradinukų „Olimpinis mėnuo“

Visą spalio mėnesį mūsų gimnazijos pradinukai dalyvavo projekte „Olimpinis mėnuo“, kurio globėja ponia Diana Nausėdienė. Kartu su mumis buvo Ąžuolas Didysis – fizinio aktyvumo, Amis Kilniaširdis – sveikos mitybos, Luka Kibirkštis – kokybiško poilsio, Una Superbičiulė – emocinės sveikatos superherojai, kurie pristatė savaitės temą bei skirtas užduotis. Į veiklas įsitraukė ir tėveliai.

I savaitė skirta fiziniam aktyvumui. Rytais ir pertraukų metu atlikome mankštą kartu su Ąžuolu. Sporto kineziterapeutas Tomas Linksmuolis parodė tris pratimus, kurie padėjo gerai jaustis. Stebėjome olimpiečio plaukiko Dano Rapšio dieną: kiek geria vandens, kuo maitinasi, kada ir kiek trunka treniruotės, koks jo poilsis… Atlikome įvairiausias užduotis, vaizdavome piktą ir linksmą katę, pelkėje nakties metu gausiai karkiančias ir šokinėjančias varles, pamėginome aktyviąją pertraukėlę praleisti aktyviai bokso virtuozo Rokio Balboa ritmu, dalyvavome olimpiniame žaidime „Akmuo-popierius-žirklės“.

II savaitė buvo skirta sveikai mitybai. Biomedicinos mokslų daktaras, sveikos gyvensenos ir mitybos specialistas Artūras  Sujeta papasakojo, ko reikia jaunam organizmui, kad jis augtų sveikas ir stiprus. Apie tris svarbiausius komponentus, be kurių neapsieina nei vienas sportininkas ‒ tai baltymai, angliavandeniai ir riebalai. Vartodami sveikatai palankų maistą būsime ne tik sveiki, stiprūs, vikrūs ir gražūs, bet jis labai svarbus ir mokymosi rezultatams.

 Vaikų kūrybingumui ribų nėra, tad vaikai, iš namų atsinešę daržovių ir vaisių likučių ar griežinėlių, ėmė tapyti „Daržovių vakarėlį“. Jie mirkė griežinėlius į dažus, tapšnojo ant popieriaus ir sukūrė nuostabių piešinių. Taip pat atlikome eksperimentą su kola. Pamerkėme nešvarias monetas į stiklainį su kola ir palikome per naktį. Kitą rytą džiaugėmės naujomis, blizgančiomis monetomis. Dauguma vaikų sakė, kad nebenorės gerti kolos. Žaisdami mokėmės atskirti sveikatai palankius produktus, kuriuos dėjome į pirkinių krepšelį, o nesveikus – į šiukšlių dėžę. Puikiai pavyko maisto produktus tinkamai „išrūšiuoti“. Trišuolininkė olimpietė Diana Zagainova taip pat rekomendavo domėtis sveika mityba nuo mažumės.

III savaitę rūpinomės kokybišku poilsiu, stengėmės vengti įvairių ekranų, daugiau laiko praleisti gryname ore, daryti pertraukėles. Tomas Linksmuolis pasidalino patarimais, kaip efektyviai nusiraminti, pailsėti ir priimti kuo daugiau informacijos augant. Tai būtinas laikas lauke, labai svarbus miegas, judėjimo pertraukėlės ir improvizuoti žaidimai, kurie padeda efektyviai atsipalaiduoti, nukreipti neigiamas emocijas, psichologinį stresą, pailsinti smegenis. Pasidalino ir įrankiu atsipalaidavimui ‒ kvėpavimo pratimu, kurį reikia pakartoti 3 kartus. O irkluotoja Viktorija Senkutė papasakojo, kad kokybiškas poilsis yra neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis, taip pat ir sportininko.

IV savaitę mokėmės atpažinti jausmus, emocijas, sužinojome kaip nusiraminti, kas yra emocinis intelektas, kaip jį ugdyti. Apie tai klausėmės Geštalto psichoterapijos praktikės, specialiosios pedagogės Mildos Panavienės paskaitėlės. Labai svarbu pažinti save, gebėti reikšti jausmus, suprasti kito jausmus, atliepti juos, pasitikėti savimi, bendrauti ir bendradarbiauti. Praktiškai išbandėme kvėpavimo pratimus, mokėmės sąmoningai kvėpuoti, imituodami plaukimo stilius: plaukimas krauliu, plaukimas krūtine, plaukimas nugara. Baidarininkas Simonas Maldonis džiaugėsi kalbėdamas apie emocinę sveikatą, skatino būti dėmesingais, atpažinti savo ir kitų žmonių emocijas, taip bus lengviau komunikuoti, patirti mažiau streso.

Užduotėlių nepamiršime, atliksime jas toliau, praktiškai taikysime tai, ką sužinojome, rūpinsimės savo ir kitų sveikata. Nekantriai lauksime kitų metų „Olimpinio mėnesio“ veiklų.

Pradinių klasių mokytojos

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.