Kiekvienais metais Tarptautinės mokytojų dienos proga gimnazijos darbuotojai vyksta į pažintinę kelionę, kurią organizuoja Fortepijono metodinė grupė. Džiugu, kad nepaisant darganoto oro vis dėlto pavyko įgyvendinti planą ir aplankyti Tauragės kraštą. Šiais metais Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė, visus metus kvietusi turistus lankytis ta proga organizuotuose įvairiuose renginiuose.
Keliavome šeštadienį, spalio 7 dieną. Aplankėme Pagramančio regioninio parko lankytojų centrą, jame klausėmės parko darbuotojos Ritos pasakojimo apie šių apylinkių įžymybes bei lankytinus objektus. Vienas jų – originalus bei visai neseniai atidarytas 65 m ilgio ir 30 m aukščio apžvalgos bokštas. Nuo jo atsiveria įspūdingas vaizdas į Akmenos ir Jūros upių santaką. Ne mažiau įspūdingi vaizdai atsivėrė ir nuo Pagramančio piliakalnio bei žvelgiant į ledynmetį menančią Akmenos atodangą.
Toliau kelionę tęsėme Tauragėje. Čia aplankėme miesto centre įsikūrusią pasienio muitinę, pastatytą 1847 m., turinčią romantinės renesansinės pilies bruožų, todėl vadinamą Tauragės pilimi. Jos teritorijoje įsikūręs muziejus „Santaka“, meno mokykla, Fotografijos galerija. Ypatingą įspūdį paliko dailininko Stasio Eidrigevičiaus knygų iliustracijų paroda.
Pasivaikščiojome po Tauragės senamiestį, aplankėme Martyno Mažvydo evangelikų-liuteronų ir Šv. Trejybės katalikų bažnyčias, Taurų parką. Kelionės pabaigoje užsukome į už miesto įsikūrusią Lauko galeriją, kurioje eksponuojama įspūdinga fotografo Eugenijaus Kavaliausko fotografijų paroda „Nuostabus vabalų pasaulis“ bei medinės deivių Žemynos, Upinės ir Gabijos skulptūros. Jos „dalyvavo“ įspūdingoje šviesų ir muzikos instaliacijoje, kuri pavasarį veikė Tauragės pilies kiemelyje.
Dėkojame gimnazijos vadovybei už galimybę keliauti mokyklos autobusu ir jo vairuotojui Adolfui, šįsyk ne tik mus vežusiam, bet ir suspėjusiam pagrybauti.
Fortepijono metodinės grupės pirmininkė ir kelionės organizatorė Marija Kaubrienė