Kūrybinės dirbtuvės „Erdvė plokštumoje – plokštuma erdvėje“

Gegužės 15‒19 dienomis gimnazijos aukštesniųjų klasių mokinių komanda su dailės mokytojais Diana Stelmakovaite ir Voldemaru Barakausku dalyvavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Menų edukacijos centre Palangoje organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse „Erdvė plokštumoje – plokštuma erdvėje“.

Atvykus į Menų edukacijos centrą buvome nudžiuginti gražiai išpuoselėtos, naujumu dvelkiančios ir meninėms veikloms puikiai pritaikytos aplinkos. Centras įsikūręs visiškai šalia jūros, tad, nepaisant šiek tiek vėjuoto oro, turėjome progų su mokiniais nueiti pasigėrėti jūra ir paeskizuoti iš natūros.

Centre mus pasitiko šaunūs Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojai Indrė Gėlė Brogienė ir Linas Blažiūnas, kurie mums visą savaitę vedė kūrybines dirbtuves. Į dirbtuves atvyko ir mokiniai iš Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, tad turėjome galimybę užmegzti malonių kūrybinių pažinčių.

Pirmoji diena prasidėjo nuo linksmų susipažinimo žaidimų, taip pat skirstėmės į komandas ir kūrėme performatyvius pasirodymus tema „Įsižeminimas“. Antrąją viešnagės dieną pradėjome nuo mankštos ir aktyvių bendravimo žaidimų, po to gavome užduotį „Žemės / kinetinis menas“ ir dirbome komandose. Mokytojai buvo nustebinti, kaip kūrybiškai ir atsakingai mokiniai atliko minėtą užduotį. Buvo sukurta išties labai išraiškingų ir subtilių skulptūrų. Užduočiai atlikti mokiniai galėjo naudoti tik gamtoje rastas priemones, išskyrus sutvirtinimo detales. Vakare vyko atliktų skulptūrų pristatymas, mokiniams buvo puiki proga pasipraktikuoti pristatant savo kūrinius publikai.

Trečią dieną gavome labai įtraukiančią grafikos užduotį „Stilizuotas totemas“. Mūsų „sondeckiukams“ lino raižinys yra gerai pažįstama grafikos technika, tačiau ji buvo pateikta neįprastame kontekste. Visi kūrėme savo globėjo-gyvūno stilizuotą totemą ir vėliau spaudėme klišes ant marškinėlių, dalinomės vieni su kitais sukurtais atspaudais. Mokiniai ir mokytojai buvo taip rimtai įsitraukę į kūrybinį procesą, kad užbaigė darbus tik vėlai vakare.

Ketvirtąją dieną laukė ne ką mažiau įdomi užduotis, kuriai jau šiek tiek buvome spėję pasiruošti iš vakaro, tad mokiniai ir mokytojai įsijuosę darbavosi ties dar viena grafikos technika – monotipija. Turėjome sukurti eksperimentinių monotipijų seriją, kurią panaudoję galėtume surišti, suklijuoti, susegti, susiūti knygą apie save. Ir šią užduotį atliekant reikia pasidžiaugti mūsų mokinių parodytu darbštumu ir kūrybiškumu – buvo sukurtos labai skirtingos ir meniškos knygos, kai kurias jų galima buvo pamatyti mūsų bibliotekoje surengtoje parodoje. Tą pačią dieną eksponavome visus per savaitę atliktus darbus. Vakare vyko parodos pristatymas ir apibendrinimas, mokiniai vėl turėjo galimybę pasisakyti apie savo sukurtas knygas. Džiugino tai, kad dabar mokiniai ženkliai noriau ir laisviau pristatė savo kūrinius ‒ tai buvo labai naudinga viešojo kalbėjimo praktika. Vakaro pabaigoje visi turėjome malonų atsisveikinimo laiką, atlikome savotišką visos savaitės kūrybinę, emocinę refleksiją.

Penktadienį ryte atsisveikinome su mūsų puikiais edukatoriais ir kitais darbuotojais, kurie visą savaitę rūpinosi mūsų komfortu, ir su dalimi kūrinių bei gerais įspūdžiais grįžome namo.

Mokytojai Diana Stelmakovaitė ir Voldemaras Barakauskas

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.