Laikotarpis nuo kovo 20-osios iki balandžio 20-osios vadinamas Žemės mėnesiu, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į ekologines problemas – didėjančią Žemės taršą. Šis mėnuo skatina mus susimąstyti apie planetą, kurioje mes gyvename.
Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos gamtos mokytojai, kiekvienais metais organizuoja mokiniams veiklas, kurios padeda suprasti esamas ekologines problemas, formuoja ekologinį sąmoningumą.
Didelį susidomėjimą kėlę gimnazijos 5 klasės mokiniams, išvyka į Šiaulių vandentvarkos muziejų. Išvykos metu mokiniai sužinojo apie geriamojo vandens gavybą, gerinimo ir tiekimo procesus, taip pat apie nuotekų surinkimo, valymo bei dumblo tvarkymo procesus.
Gimnazijos 6 klasės mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su aplinkos apsaugos departamento, Šiaulių valdybos atstovais. Pareigūnai papasakojo, kokios baudos gresia už netinkamą elgesį miške, kaip reikia elgtis, jeigu pastebimas netinkamas žmonių elgesys miškuose, parkuose ar kituose skveruose.
Gimnazijos chemijos mokytoja kartu su I ir II gimnazijos klasės mokiniais nagrinėjo, kaip mus rengia, puošia augalai. Mokiniai, apsirengę rūbais iš natūralių audinių, įrodė, kad galima puikiai pasipuošti iš natūralaus pluošto audinių.
Kita veikla, Žemės dienos gimtadienio proga sutapo su cheminiu eksperimentu. Ištirk savo gimnazijoje naudojamą vandenį. Eksperimento būdu gimnazistai ieškojo chloro jonų vandenyje. Nustatė vandens kietumą, ištyrė vandens pH, surado magnio ir kalcio jonus. Atlikę eksperimentą, suformulavo išvadą, kad gimnazijai tiekiamas vanduo yra geros kokybės, gruntinis vanduo yra tinkamas vartojimui.
Mokytojos Giedrė Kielaitė ir Nijolė Buračienė