Ukraina yra mūsų sesė, mus jungia bendri siekiai, mus jungia muzika. Neatsitiktinai lapkričio 25 d. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija organizavo Kijevo filharmonijos solisto, mygtukinio akordeono ir bandonijos virtuozo Igor Sayenko koncertą „Aš ir Ukraina“ Šiaulių miesto muzikos klausytojams. Atlikėjas yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas, prestižinių akordeono konkursų organizatorius ir vertinimo komisijų narys, puikus pedagogas, meistriškumo seminarų lektorius, kompozitorius. Mūsų gimnazijos akordeonistams jis yra siekiamybė, su juo dažnai tenka susitikti ir bendrauti įvairiuose tarptautiniuose renginiuose. Ilgam jauniesiems gimnazijos akordeonistams atmintyje išliks koncertas Kijevo filharmonijoje, kai mūsų kvartetas turėjo galimybę groti scenoje, kurioje koncertuoja patys žymiausi pasaulio atlikėjai, kartu su N. Rizolio vardo kvartetu, švenčiančiu savo 80 metų jubiliejų. Tuomet N. Rizolio vardo kvarteto sudėtyje buvo ir koncerto „Aš ir Ukraina“ atlikėjas Igor Sayenko.
Koncertą organizuoti mums padėjo koncertinė įstaiga „Polifonija“ suteikdama savo patalpas – AČIŪ jai. Į koncerto programą geranoriškai įsijungė Šiaulių miesto stygininkų kvintetas: J. Stakvilevičienė, J. Daknienė, L. Albrikienė, I. Butkutė-Gasickienė ir A. Stankus. AČIŪ jiems už klausytojams padovanotas gražiausias emocijas, atliekant A. Piazzolla ir J. Ševčenko muziką. Koncerte dalyvavo gimnazijos mokinė Adrijana Balsytė, kuri atliko ukrainiečių liaudies dainą „Chornobrivtsi“, J. Vozbutas, subtiliai pagrojęs J. Naujalio „Svajonę“, ir akordeonistų kvartetas, nukėlęs atlikėjus į N. Rizolio vardo kvarteto jubiliejinį vakarą. Jautrią, gilią, prasmingą ir nuoširdžią atmosferą ir atlikėjų bendravimą su klausytojais sukūrė koncerto vedančioji Raimonda Sližienė. O ir klausytojai buvo nuostabūs, salėje buvo daug ukrainiečių. Jiems tai buvo ne tik koncertas, bet ir susitikimas su žemiečiu, atvykusiu iš ten, kur kiekvieną dieną gaudžia oro pavojaus sirenos.
Koncertas klausytojams buvo nemokamas, atlikėjas ir visi prie renginio prisidėję tai darė neatlygintinai. Atlikėjui svarbu buvo per kultūrą transliuoti visiems, jog Ukraina yra gyva, ji ‒ nenugalima. Jis garsiai pasakė, jog mes greitai susitiksime laisvoje ir atstatytoje Ukrainoje. Tai negali tęstis begalybę – Slava Ukraine.
Nuotraukos Zenono Ripinskio
Akordeono metodinės grupės pirmininkė Marytė Markevičienė