Spalio 21 dieną I gimnazijos klasių mokiniai su vadovėmis Janina Budriene ir Justina Šalte važiavo į pažintinę ekskursiją. „Vikingų kaime“ vyko dvi edukacijos apie senovės baltų gyvenseną. Pirmoje archainio maisto ruošos ir buities edukacijoje moksleiviai susipažino su senovinio žmogaus racionu, kas buvo auginama, kuo maitinosi, kada ir iš kur atkeliavo įvairūs maisto produktai. Ruošėsi viduramžių puotai, kūreno virtuvės laužus, virė arbatą, skrudino grūdus, kepė blynus taip, kaip tai darydavo mūsų protėviai. Tada pasidengė stalą ir skanavo pasigamintą maistą. Mokiniams labai patiko ši edukacija. Antroji buvo senobinės baltų karybos edukacija. Senovėje karyba buvo neatskiriama vyrų gyvenimo dalis. Moksleiviai turėjo puikią progą pasijusti „senovinio kario kailyje“. Supažino su to meto kario apranga, ginkluote, gyvenimo būdu. Vyko karių pratybos, kur vaikai tapo viena komanda, treniravosi ir mokėsi įvairių taktinių manevrų: svaidyti mažąsias ietis – akstis; sudaryti įvairias apsaugines skydų kombinacijas. Po edukacijų mokiniai dar mielai žaidė senovinius žaidimus „Vikingų kaimo“ teritorijoje, kuri yra gražiame upės slėnyje su gyva 1000 metų senumo istorija.
Ilgai užsibūti negalėjome, nes jau laukė edukacija Kernavės muziejuje, kur mokiniai ne tik pamatė Kernavės archeologinės vietovės muziejuje saugomus radinius, bet ir turėjo nepaprastą galimybę prisiliesti prie radinių, datuojamų nuo ankstyvojo akmens amžiaus iki vėlyvųjų viduramžių kopijų. Muziejuje pateikiama 3D Kernavės miesto vystymosi medžiaga, filmuoti senųjų artefaktų gamybos vaizdai, archeologinių tyrimų vizualizacijos padėjo dar geriau ir paprasčiau susipažinti su šios nepaprastos vietovės istorija. Edukacinės ekskursijos metu moksleiviams buvo praskleista intriguojanti Kernavės istorijos uždanga ir atskleistas jos paslaptingas žavesys. Po edukacijos mokiniai pasivaikščiojo po didžiausią Lietuvoje gynybinį piliakalnių kompleksą bei buvusio viduramžių miesto vietą.
Dar suspėjome apsilankyti „Šulinio“ galerijoje, kur labai įdomias iš metalo sukurtas skulptūras pristatė pats autorius Henrikas Orakauskas.
Taigi po tokios turiningos dienos sustojome pavalgyti ir su linksma muzika grįžome namo.
Mokytoja Justina Šaltė