Gegužės 18 ir birželio 3 dienomis trečios ir pirmos klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Indėnų buitis ir žaidimai“, kuris vyko Kelmės krašto muziejuje. Mus pasitiko indėnų apranga pasipuošęs vedėjas, kuris supažindino su muziejaus įkūrėju, Kelmėje gimusiu, gyvenusiu ir palaidotu kraštotyrininku, pedagogu, vokiečių rašytojo Karl May knygų apie indėnus vertėju Jonu Vadeikiu, Amerikos indėnų buitimi, indėniško gyvenimo daiktais: plunksnomis puoštais indėnų ginklais, galvos papuošalais iš plunksnų, apranga, vyrų ir moterų pagrindiniais darbais, skalpų nuėmimo papročiais, rašto pavyzdžiais. Užėjome į natūralaus dydžio tipi palapinę su degančiu laužu, kailiais ant grindų, medžioklės trofėjais, sapnų gaudyklėmis, ritualinėmis kaukėmis, taikos pypke.
Apžiūrėję eksponatus, ėjome į lauką, kur mūsų laukė taikiniai. Išklausę instrukcijos kaip šaudyti iš lanko, mokiniai mėgino savo rankos taiklumą, jėgą, kurios tikrai reikėjo, norint gerai įtempti lanką ir paleisti strėlę. Po to gėrėme Pietų Amerikos indėnų gėrimą – matės arbatą, kuri suteikia daug energijos. Ragavome kukurūzinius irokėzų paplotėlius su saulėgrąžų ar moliūgų sėklomis, kurios lėmė, ar mūsų norai išsipildys.
Pasigrožėję parku, o trečiokai sudainavę dainą „Mano vardas Lietuva“ vykome į Tytuvėnų regioniniame parke, Užpelkių botaniniame draustinyje esantį pažintinį akmenų rūžos taką. Susipažinome su informaciniu stendu ir pradėjome žygį. Grožėjomės ne tik akmenų įvairove, bet ir nuostabia gamta, žolynėliais, vabaliukais ir varlytėmis, klausėmės paukščių balsų. Pusiaukelėje pasistiprinę užkandžiais, judėjome toliau. Pamatėme akmenų pylimus, uolienų įvairovę, sužinojome, kad akmenys buvo naudojami buityje, gaminami peiliai, kirvukai, gremžtukai, girnos. Juos taip pat naudojo medžiotojų ir karių ginklams, pastatų pamatams, sienų mūrijimui, keliams grįsti, meno kūriniams, skulptūroms…
Pilni įspūdžių grįžome į klases, o savo įspūdžius įamžinome popieriaus lape. Su nekantrumu lauksime kitų kelionių.
Pradinių klasių mokytojos Aušra Adomaitytė ir Loreta Škėlienė