Kovo 3 dieną 1 ir 3 klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje pamokoje-kūrybinėse dirbtuvėse „Žaliasis raštingumas“. Tai ‒ iniciatyva, skatinanti žingeidumą, aktyvią veiklą ir naujus, gilesnius įgūdžius aplinkosaugos, tvaraus gyvenimo, efektyvaus atliekų tvarkymo ir teisingo rūšiavimo srityse su „Žaliu tašku“. Pamoką organizavo projekto „Kita forma“ vykdytojai. Pirmokai savo pamoką integravo į pasaulio pažinimą, o trečiokai ‒ į dorinio ugdymo etikos bei tikybos pamokas kartu su tikybos mokytoja Saule. Pamokos tikslas – supažindinti mokinius su teisingu praktiniu aplinkosaugos principų taikymu kasdienybėje, paneigiant egzistuojančius mitus. Mokiniai aptarė maisto švaistymo prevencijos būdus, mokėsi teisingai rūšiuoti atliekas.
Bendrai aplinkosauginei veiklai susijungė 60 klasių iš įvairių Lietuvos mokyklų. Vaikai gamino vazonėlius iš panaudotų pakuočių, indelių nuo jogurto ar grietinės, indelių nuo kavos ar bet kokios kitos pakuotės, nepraleidžiančios vandens. Dekoracijoms naudojo popieriaus, senų žurnalų atraižas, įvairių medžiagų skiautes, senas sagytes, karoliukus.
Į dekoruotą vazonėlį mokiniai pylė žemes, sodino įvairias gėlių ar daržovių sėklas. Palaistė vandeniu, uždengė plėvele, padėjo ant palangės arčiau šviesos ir kantriai laukė. Po kiek laiko pasirodė ir pirmieji daigeliai. Pirmokų vazonėliuose sudygo žirniai, paprikos, moliūgai, saulėgrąžos, serenčiai ir pomidorai. Trečiokų vazonėliuose puikavosi serenčiai, liatrai, net kalninių pušelių daigeliai. Dabar kiekvienas turėjo prižiūrėti savo vazonėlį.
Balandžio 7 dieną pirmokai ir trečiokai vėl jungėsi į kūrybinių dirbtuvių nuotolinę pamokėlę. Jos metu gamino velykinio medžio dekoraciją iš antrinių žaliavų. Ant pražydusių beržo šakelių sutūpė daug vaikų rankomis pagamintų ir su meile dekoruotų paukščiukų.
Drauge žadinome gamtą, kvietėme pavasarį, paminėjome Žemės dieną, supratome, jog būti gamtai draugišku – nesudėtinga ir prasminga.
Pradinių klasių mokytojos Aušra Adomaitytė ir Loreta Škėlienė