Lapkričio 3‒5 dienomis Didžiosios Britanijos mieste Lesteryje vyko pirmasis Erasmus+ projekto „Born to Create“ partnerių susitikimas. Mūsų gimnazijai šiame susitikime atstovavo projekto koordinatorė Loreta Narušienė, dailės mokytoja Janina Budrienė ir pradinio ugdymo mokytoja Alina Mockuvienė.
Tai buvo pirmas kontaktinis susitikimas, kuriame dalyvavo atstovai iš Italijos, Lietuvos ir Didžiosios Britanijos. Prancūzai atvykti negalėjo dėl nepalankių pandemijos aplinkybių.
Puikiai suplanuoto susitikimo metu aplankėme Lesterio Mayflower pradinę mokyklą, stebėjome integruotas pamokas, mokėmės iš kolegų naujų mokymo metodų bei bendradarbiavimo su vietinėmis meno organizacijomis, dalinomės gerosios praktikos pavyzdžiais, planavome tolimesnes projekto veiklas.
Kartu su pradinės mokyklos mokiniais dalyvavome skaitmeninėse kūrybiškumo dirbtuvėse, kurias Attenborough meno centre vedė kūrybiškumo konsultantai. Apsilankę New Walk muziejuje, susipažinome su išsamiausia P. Pikaso keramikos kolekcija Didžiojoje Britanijoje, kurią muziejui padovanojo Attenborough šeima. Muziejuje eksponuojama turtinga Egipto meno kolekcija, vokiečių impresionistų ir šiuolaikinio indų meno parodos. Curve teatro scenos menų centre susitikome su Spark Arts meno centro atstove. Miesto salėje projekto dalyviams buvo surengtas Lesterio mero priėmimas.
Lankydami konkrečiai Visų Šventųjų bažnyčios erdvei parengtą V. van Gogo skaitmeninę parodą bei karaliaus Ričardo III lankytojų centrą, įsitikinome, kokias plačias galimybes atveria šiuolaikinės skaitmeninės technologijos.
Susitikimo Lesteryje metu buvo surengtas ir projekto logotipo konkurso finalinis etapas, kuriam kiekviena šalis pateikė po 5 geriausius savo mokinių darbus. Labai smagu, kad šiame tarptautiniame konkurse geriausiu išrinktas mūsų gimnazijos 4 klasės mokinio Jokūbo Gedvilo sukurtas logotipas, jo mokytoja Justina Šaltė. II vietą pelnė 2 klasės mokinė Maria (Italija), o III vietą – 6 klasės mokinys Manha (Didžioji Britanija). Sveikiname nugalėtoją Jokūbą! Tai bus oficialus projekto logotipas.
Šiame susitikime visi dalyviai patyrė daug įspūdžių ir suplanavo darbus ateičiai. Labai tikimės, kad motyvacijos, ugdant mokinių kūrybiškumą meno pagalba, tikrai užteks, o su bendruomenės palaikymu įstengsime įgyvendinti projekte numatytas veiklas ir pasieksime, kad mokiniai gautų tiesioginę naudą iš Erasmus+ projekto „Born to Create“.
Mokytoja Loreta Narušienė