Kovo 4 d. ir 18 d. mes, ketvirtos klasės mokiniai, stebėjome Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotas nuotolines gamtos pamokas „Pažinimo voratinklis“. Mokytojais buvo žinomi Lietuvos gamtininkai, Gamtos tyrimų centro mokslo darbuotojai.
Pirmoji pamoka – „Išmaniosios varlės ir kitos džiunglių paslaptys“. Mokslininkas, gamtininkas Andrius Pašukonis papasakojo apie išsipildžiusią savo vaikystės svajonę – jis jau dešimt metų tyrinėja Pietų Amerikos varles, jų elgseną. Susidomėję stebėjome vaizdo įrašus iš mokslinių ekspedicijų Ekvadore, Peru ir Panamoje. Šios pamokos metu mes sužinojome, kad Lietuvoje tėra tik 13, o visame pasaulyje net 8000 varliagyvių rūšių. Labiausiai patiko pasakojimas apie spalvingas varles medlaipes, kurios labai rūpinasi savo vaikais. Buvo įdomu!
Antroji pamoka – „Paslaptingosios miegapelės: kas jos tokios ir kuo ypatingos?“. Apie jas pasakojo Gamtos tyrimų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas Rimvydas Juškaitis. Mes sužinojome, kodėl šie žvėreliai vadinami miegapelėmis ir kuo jos skiriasi nuo paprastų pelių. Pasirodo, miegapelės gyvena medžių drevėse, žiemoja paukščių inkiluose. Dažniausiai laipioja medžiais, nes jeigu jos nuliptų žemėn – taptų plėšrūno grobiu. Mūsų krašte gyvena tik keturios šių įdomių padarėlių rūšys. Miegapelėmis jos vadinamos todėl, kad pramiega pusę savo gyvenimo, o per parą miega net apie 20 valandų!
Ši pamoka taip pat buvo labai įdomi. Pamatėme daug fotografijų, kuriose užfiksuotas miegapelių gyvenimas.
Dabar nekantriai lauksime kitų „Pažinimo voratinklio“ pamokų.
4 klasės mokiniai: Karilė Marcinkevičiūtė, Vaiva Leveikaitė, Tajus Paliulis