Paroda-konkursas „Linksmoji kaukė“

Karantinui sujaukus mūsų gyvenimus, planus, mokymosi sąlygas, buvo daug sumaišties, nesaugumo jausmo, gal net baimių. Jo sąlygoms vis griežtėjant, atsirado rekomendacijos, o paskui ir reikalavimas dėvėti apsaugines kaukes. Prekyboje jų nebuvo, tad visi puolė konstruoti patys – iš ko turėjo, kaip mokėjo. Kadangi mūsų 5‒8 klasių mokiniai mokosi tekstilės technologijų, o vyresnieji gimnazistai mokosi projektuoti daiktinės aplinkos objektus, kilo mintis apjungti visus tuos gebėjimus bei mokinių kūrybinį potencialą apsauginės kaukės kūrimo procese, kuris šiek tiek prablaškytų nelinksmas pakitusios realybės nuotaikas. Pati mėgstu vadovautis posakiu „jeigu negali pakeisti aplinkybių, keisk savo požiūrį į jas“, tad ir savo mokinius pakviečiau į esamas karantino sąlygas pažvelgti linksmai, kūrybiškai, parodyti, jog esame „menukai“ ir gebame linksmai interpretuoti net ir nelinksmas gyvenimo diktuojamas aplinkybes.

Mokiniams buvo skirta kūrybinė užduotis – sukurti originalią, linksmą, stilingą apsauginę kaukę ar interpretacinį jos maketą, nusifotografuoti su ja ir fotografijas pateikti parodai-konkursui „Linksmoji kaukė“. Simboliška, kad kaukės kūrimo pradžia sutapo su jos privalomo dėvėjimo paskelbimu, o pabaiga – su jos dėvėjimo atšaukimu. Gal mūsų linksma kūryba prisidėjo prie greitesnės šio suvaržymo pabaigos?

Vertinimo komisijai, kurią sudarė šeši gimnazijos dailės mokytojai: J. Šaltė, J. Budrienė, A. Juškaitė, V. Lesauskienė, R. Damskis, V. Barakauskas ir komisijos pirmininkė L. Narušienė, buvo pateiktos 34 kaukės: 21 sukūrė vyresnieji gimnazistai, o 13 – 6‒8 klasių mokiniai. Atrodytų, kad dalyvių skaičius neturėtų sudaryti sunkumų komisijai išrinkti nugalėtojus, tačiau anaiptol nebuvo lengva, kadangi konkursas parodė, kokie kūrybingi, išradingi yra mūsų mokiniai, kiek išmonės ir pastangų įdėjo kurdami kaukę, kaip įdomiai ir skirtingai pažvelgė į užduotį, kokių originalių kompozicinių sprendimų pateikė, kiek skirtingų medžiagų ir technologijų panaudojo. Galima buvo išrinkti daugybę nugalėtojų. Bet konkursas yra konkursas, jo nuostatuose numatyta, kad renkami trys I‒III vietų nugalėtojai 6‒8 klasių grupėje ir trys ‒ I‒IV gimnazijos klasių grupėje. Birželio 11 dieną įvyko vertinimo komisijos posėdis, tad skelbiame jos sprendimą:

6‒8 klasių grupės nugalėtojai:

I vietos laimėtoja – Raminta Korsakaitė, 6 klasės mokinė;

II vietos laimėtoja – Akvilė Kavaliauskaitė, 6 klasės mokinė;

III vietos laimėtojas – Rokas Šarūnas Vasiliauskas, 8 klasės mokinys.

Vertinant I‒IV gimnazijos klasių grupės darbus, komisija atsižvelgė ne tik į pačios kaukės kūrybiškumą, originalumą, bet ir į jos pateikimo sprendimą. Komisijos sprendimu išrinktos šios nugalėtojos:

I vietos laimėtoja – Eva Buitvidaitė, III gimnazijos klasės mokinė;

II vietos laimėtoja – Urtė Žaliūkaitė, II gimnazijos klasės mokinė;

III vietos laimėtoja – Urtė Augustinavičiūtė, IV gimnazijos klasės mokinė.

Parodos-konkurso laimėtojai apdovanojami diplomais ir prizais. Padėka ir prizu apdovanojama parodos afišą ir diplomus maketavusi bei įdomiai, stilingai savo sukurtą kaukę pateikusi II gimnazijos klasės mokinė Ina Stangevičiūtė. Beje, skelbimo makete Ina kūrybiškai pritaikė savo sukurtą grafikos darbą – monotipiją karantino tema.

Visas parodos-konkurso „Linksmoji kaukė“ dalyvių sukurtas kaukes galima pažiūrėti čia:

https://photos.app.goo.gl/ME8sopXdjcr89aNF8

Nuoširdžiai dėkoju visiems mokiniams, dalyvavusiems šioje parodoje-konkurse.

Mokytoja Vilija Lesauskienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.