Puikiuose Vokietijos kalnų slėniuose yra daug mažesnių ir didesnių miestų bei miestelių. Juose nuolat skamba muzika. Čia nuo seno gyvena daug muzikos instrumentų meistrų, yra daug įvairaus dydžio muzikos instrumentų dirbtuvių. Ilgą laiką šiose vietovėse pagaminti muzikos instrumentai keliavo į visą pasaulį. Daugelis dar ir šiandien groja akordeonais „Weltmeister“, kurie buvo pagaminti Klingentalyje. Žmonės muzikuoja įvairiuose orkestruose, dainuoja choruose.
Gegužės 6-12 dienomis Vokietijos mieste Klingentalyje vyko 50 tarptautinis akordeonistų konkursas. Tai vienas rimčiausių ir sunkiausių konkursų akordeonistams. Konkursas jungia visų amžiaus grupių atlikėjus, lengvo žanro muzikos atlikėjus ir įvairios sudėties ansamblius. Visi konkurso dalyviai turi paruošti dviejų turų programas, kuriose yra ir privalomas repertuaras. Šiame konkurse dalyvauti ryžtasi ne kiekvienas, o tik patys geriausi savos šalies akordeonistai. Mūsų mokyklos mokinė Eglė Bartkevičiūtė priėmė šį iššūkį. Dalyvių sąraše buvo Rusijos, Baltarusijos, Serbijos, Kinijos, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Vokietijos, Vengrijos, Prancūzijos ir kitų šalių akordeonistai. Turėjome didelį norą patekti į antrą turą ir mums pavyko. O išklausius antro turo atlikėjus supratome, kad viskas įmanoma, tik reikia būti labai gerai pasiruošus, tikėti savimi ir šiek tiek sėkmės. Konkurse nepralenkiami buvo Kinijos akordeonistai. Antrą ir trečią vietas laimėjo Lenkijos ir Rusijos atstovai. Eglės rezultatas – septintas. Tuo mes labai didžiuojamės ir esame laimingos. Konkurse atskirose kategorijos dalyvavo Ruslan Grimbovskij iš Vilniaus ir Akvilė Volbergaitė iš Kauno.
Šiandien Klingentalis turi savo tradicijas. Į kalnus žmonės vyksta keliauti, važinėti dviračiais, slidinėti ar tiesiog pailsėti. Mums buvo malonu ant namų sienų, reklaminiuose stenduose, parduotuvių vitrinose matyti akordeonus, klausytis šventėse grojančius vietinių gyventojų pučiamųjų instrumentų ir akordeonų orkestrus. Turėjome galimybę pabuvoti muzikos instrumentų muziejuje Markneukirchen mieste, kur šiuo metu eksponuojamas didžiausias pasaulyje akordeonas, specialiai pagamintas vienam iš 1938-1939 metų projektų. Tuomet juo grojo šešios vietinės merginos.
Malonu buvo klausyti geriausių pasaulio akordeonistų pasirodymų. Pasiklausius jų norisi siekti vis daugiau ir daugiau. Eglė jau šiandien užsimena apie galimybę po metų vėl dalyvauti šiame konkurse.