Liepos 16-23 dienomis Malagoje – Gibraltare dailės mokytojos Loreta Narušienė, Justina Šaltė, Janina Budrienė dalyvavo Erasmus+ KA1 projekto „Novatoriška Europietiška patirtis mokymo(si) kokybei skatinti kvalifikacijos kėlimo kursuose „Švietimas lauke – įtraukiant studentus į mokymosi lauke patirtį“.
Pirmąją dieną kursai prasidėjo nuo labai įdomių ir dar nežinomų susipažinimo žaidimų, kurių šiuose kursuose išmokome daug ir įvairių: padedančių susipažinti ir skatinančių draugiškumą, bei komandinį darbą, sugrąžinančių mokinių dėmesį ir aktyvumą pamokoje, padedančių geriau įsisavinti mokymosi medžiagą.
Kursuose gilinome žinias apie stereotipus ir prietarus, komunikavimo ir mokymosi stilius, diskutavome apie šių dienų mokyklos aplinką, kompetencijų tobulinimą XXI amžiuje, apie pagrindines besimokančiųjų kompetencijas daugiakultūrėje visuomenėje. Sužinojome daug metodų kaip skatinti kūrybiškumą mokykloje ir ypač už jos ribų, formalų ir neformalų mokymasi, metodų apie mokinių vertinmą ir jo svarbą, motyvacijos kėlimą ne tik mokiniams, bet ir mokytojams. Mokėmės apie konfliktų tipus, sprendimo būdus ir metodus. Išbandėme praktiškai daug metodų darbui grupėse. Tai suteikė galimybę pasimokyti iš kitų šalių mokytojų, visada smagu pasidalinti gerąją patirtimi dalykais, kurie labai svarbūs kasdieniame mokytojo darbe.
Ypač įspūdingas ir netradicinis buvo pirmas vakaras. Ant jūros kranto vyko tarpkultūrinis susitikimas, kuriame visi kursų dalyviai pristatė savo šalį, mokyklą bei tradicinius valgius. Tai padėjo geriau pažinti susidraugauti su kursų dalyviais, pasidalinti įvykdytų ir vykdomų projektų patirtimi, planuoti būsimus tarptautinius projektus.
Per kultūrinei-pažintinei veiklai skirtą laiką apsilankėme Tetuane, Maroke. Per gana trumpą laiką spėjome pajausti to miesto dvasią, pasivaikščioti siauromis gatvelėmis. Tetuano senamiestis yra įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sarašą.
Gibraltare, vienintelėje Didžiosios Britanijos užjūrio teritorijoje Europoje, pakilome į kalną, nuo kurio viršukalnės galėjome apžvelgti Gibraltarą, Ispanijos pakrantes bei išvysti Maroko pakrantės siluetus. Didelė uolos atrakcija – laukinės beždžionėlės, kurios laikomos tikrosiomis šios teritorijos savininkėmis.
Malagoje lankėmės Pablo Picasso muziejuje. Menininkas gimė Malagoje. Šiame mieste yra būtent jam dedikuotas muziejus, įsikūręs rūmuose „Condes de Buenevista“. Taip pat apsilankėme „Center Pompidou“ – modernaus šiuolaikinio meno muziejuje, kur susipažinome su išskirtine 20-ojo amžiaus meno kolekcija nuo 1950 m. iki šių dienų.
Dalyvavimas tarptautiniuose kvalifikacijos kursuose mums suteikė galimybę užmegzti ryšius su pedagogais iš kitų šalių. Mes susipažinome su pedagogais iš Rumunijos, Vengrijos, Italijos, Čekijos, Slovakijos, Maltos, Portugalijos. Kūrėme planus kaip galėtume toliau tęsti draugystę ir bendradarbiauti, bei dalyvauti projektuose įtraukiant ir mokinius.
Mokytojos Janina Budrienė, Justina Šaltė ir Loreta Narušienė