Kamishibai teatras bibliotekoje

Spalio 1 d. 4 klasės mokiniai vyko į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos filialą „Šaltinėlis“, kur dalyvavo projekto „TOP 100: skaityk, atrask, kurk!“ tęsinio „Kamishibai teatras bibliotekoje: kultūrinės ir kūrybinės improvizacijos“ renginyje. Kūrybinę kamishibai teatro edukaciją vedė menininkė Kotryna Šešelgytė, kuri pati keletą metų gyveno Japonijoje, mokėsi japonų kalbos, daug piešė, iliustravo knygas.

Ketvirtokai sužinojo, iš kur kilo Japonijos – Tekančios saulės šalies pavadinimas, apie japoniškas mokyklas, kuriose mokinių plaukai, uniformos ir net kuprinės vienodos, patys tvarkosi savo klases, nes nėra valytojų. Pradinukus nustebino tai, kad kuo kreivesni dantys, tuo gražesnis žmogus, kad darbe japonai miega, taip išreikšdami mandagumą, pagarbą savo darbui. Susipažino su Japonijos įdomybėmis, samurajais, godzilomis, sakuromis, tradiciniu patiekalu suši, kvadratiniais arbūzais, japonų kultūra, kasdienybe, teatru. Įdomu buvo išgirsti, kad anksčiau vaidindavo tik vyrai, būdavo užsidėję įvairias kaukes, į sceną eidavo basomis kojomis… Mokiniai susidomėję žiūrėjo ir klausėsi pasakos su besikeičiančiais paveiksliukais – kamishibai. Pasirodo, Japonijoje vaikams vietoj bilietų į spektaklį buvo perkami saldainiai ar kiti saldumynai.

„Šaltinėlio“ vedėja Rita Božienė pakvietė kiekvieną mokyklą iliustruoti pasirinktą kūrinį ir jį pristatyti baigiamojo renginio metu kamishibai teatro forma. Tokią specialią dėžutę yra įsigijusi ir „Šaltinėlio“ biblioteka. Mes pasistengsime sukurti savo pasakojimą ir jį pristatyti ne tik miesto ketvirtokams bibliotekoje, bet ir mūsų gimnazijos pradinukams.

Pradinių klasių mokytoja Loreta Škėlienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.