Balandžio 25 dieną mūsų gimnazijos trečiokai tęsdami projekto „TOP 100: skaityk, atrask, kurk!“ veiklas dalyvavo pažintiniame pristatyme „Sovietmečiu Lietuvoje kurta vaikų literatūra“. Renginį vedė Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto profesorė Džiuljeta Maskuliūnienė. Ji vaikams pristatė žinomiausius sovietmečio rašytojus bei jų knygas. Tai Kosto Kubilinsko „Ledinukas“, Vytautės Žilinskaitės „Robotas ir peteliškė“, „Melagių pilis“, „Kelionė į Tandadriką“, „Snaigė, kuri nesutirpo“, Vytauto Petkevičiaus „Kodėlčius“, „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“. Apie Gilės nuotykius sužinojome dar antroje klasėje, noriai skaitėme profesorės rekomenduotas knygas, dalyvavome diskusijoje. Vaikai turėjo galimybę pasižiūrėti Šiaulių universiteto studentų sukurtą animacinį filmuką pagal Kosto Kubilinsko eilėraštį „Ledinukas“.
Gegužės 4 dieną „Šaltinėlio“ bibliotekoje vyko kūrybinės knygų iliustravimo dirbtuvės su rašytoja ir dailininke Lina Žutaute. Knygučių „Du paršeliai“, „Ferdinandas ir Pū“, „Kniūkiai“, „Kakė Makė ir…“ autorė papasakojo mokiniams, kaip ir kada ji pradėjo kurti. Vaikai sužinojo, kad ji dailininke tapo anksčiau nei rašytoja, įdėmiai klausėsi, kaip gimė idėja parašyti istorijas apie Kakę Makę. Rankų miškas parodė, kad vaikai domisi Linos Žutautės kūryba. Autorė vos spėjo atsakinėti į mokinių klausimus. Po renginio suskubome įsiamžinti.
Gegužės 9 dieną vyko pažintinis pristatymas „Lietuvių vaikų literatūros kelias 1991–2017 metais“, kurį vedė jau mums pažįstama profesorė Džiuljeta Maskuliūnienė. Ji su vaikais diskutavo apie kūrinius: Almos Karosaitės „Asilėlis“, Ramutės Skučaitės „Laiškas sekmadieniui“, Rimanto Černiausko „Slieko pasaka“, kurie pateko į knygų sąrašą „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. Profesorė palinkėjo vaikams praleisti kuo daugiau džiugių vasaros akimirkų su knyga.
Bibliotekos vedėja Rita Božienė informavo, kad dalyvavimą projekte „TOP 100: skaityk, atrask, kurk!“ tęsime sugrįžę po vasaros atostogų. Nekantraudami lauksime naujų susitikimų.
Pradinių klasių mokytoja Loreta Škėlienė