Spalio 3-ioji gimnazijos 4–6 ir I–IV klasių aktyviausiems mokiniams buvo įsimintina diena – vyko į ekskursiją į Vilnių, kur aplankė LR Seimo rūmus, Taikomosios dailės ir dizaino muziejų, Vilniaus dailės akademiją, o vakare Vilniaus rotušėje dalyvavo iškilmingame projekto „Mano Lietuva. Grįžtu į Tėvynę“ uždarymo renginyje. Įspūdžių daug, bet apie viską iš eilės…
Ekskursija Seimo rūmuose – unikali galimybė aplankyti per televiziją matytą posėdžių salę, istorine tapusią Kovo 11-osios Akto salę bei kitas erdves. Mokiniams teko parodyti savo žinias atsakinėjant į ekskursijos gidės užduodamus klausimus apie mūsų respublikos politinę sistemą. Laisvės gynėjų galerijoje matėme istorines nuotraukas ir čia pat kieme – barikadų likučius. Seimo koridoriuje mums pasisekė sutikti ir pabendrauti su Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Sužinojęs, kad mūsų mokinių tarpe yra muzikantų ir dailininkų, Seimo Pirmininkas pažadėjo pakviesti mūsų muzikantus koncertuoti Seimo Vitražo galerijoje. Visi mokiniai buvo apdovanoti Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės dovanomis.
Papietavę tęsėme ekskursiją Vilniaus dailės akademijos „Titaniko” parodų salėse, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, kur aplankėme keletą ten eksponuojamų parodų. Ypatingai visus sužavėjo Indrės Stulgaitės-Kriukienės ir Remigijaus Kriuko meninio stiklo paroda „Monologai“. Mūsų mokiniai turėjo galimybę įsitikinti, koks tamprus yra dailės ir muzikos ryšys: parodos ekspozicijoje skambanti muzika puikiai papildė nuostabiai apšviestus stiklo kūrinius.
Vakare Vilniaus rotušėje mūsų laukė edukacinio dailės projekto „Mano Lietuva. Grįžtu į Tėvynę“ finalinis renginys: moksleivių apdovanojimo ceremonija, jungtinės laureatų ir profesionalių dailininkų tapybos parodos atidarymas bei koncertas, kurį dovanojo VU orkestras „Oktava“ (vadovas Albinas Kučinskas). Smagu buvo matyti šiame orkestre grojantį buvusį gimnazijos saksofonistą Nedą Latoviną. Ir mūsų gimnazijos atlikėjai – penktokas trimitininkas Justas Drakšas (mokytojas Z. Drakšas) ir II klasės pianistė Kamilė Kaučikaitė (mokytoja R. Sližienė) buvo šiltai sutikti žiūrovų po šiame koncerte atlikto kūrinio.
Projekto „Mano Lietuva“ organizatorius – Lietuvos dailininkų sąjunga. Projekto meno vadovė – dailininkė Emilija Taločkienė. Tai kartu su Šv. Kazimiero ordinu 2016 metais startavęs, plačią geografinę aprėptį turintis edukacinis vaikų ir jaunimo dailės projektas, kuriame dalyvauja mokyklos iš įvairių Lietuvos miestų. Projekto veiklos skatina moksleivius pažinti savo valstybės istoriją, kurti ir puoselėti šalies kultūrą ir tapatumą. Projekto rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija.
2017 metais projektas su poteme „Grįžtu į Tėvynę“ buvo skirtas A. J. Greimo 100-osioms metinėms pažymėti. A. J. Greimo vardas yra įtrauktas į UNESCO ir valstybių narių 2016–2017 metais minimų sukakčių sąrašą, o 2017-ieji LR Seimo yra paskelbti Greimo metais.
O labiausiai mus pradžiugino mūsų mokinių pelnyti apdovanojimai piešinių konkurse „Greimui – 100”. 6 klasės mokinė Ramunė Hvajon Vaicekauskaitė (mokytojos L. Narušienė ir J. Šaltė) ir IV klasės mokinė Kamilė Jankauskaitė (mokytoja J. Budrienė) savo amžiaus grupėse pelnė GRAND PRIX ir buvo apdovanotos piniginiais 150 Eur prizais bei dovanomis. Laureatų diplomais buvo pažymėti 5 klasės mokinio Kristupo Žiogo (mokytoja L. Narušienė) bei II klasės mokinio Liudo Laurinavičiaus (mokytoja V. Lesauskienė) darbai.
Šioje parodoje eksponuoti 82 personaliniai (16 iš jų mūsų mokinių) ir 2 kolektyviniai įvairiomis technikomis, įvairaus amžiaus grupių moksleivių sukurti konkursiniai darbai bei 10 plenero kūrinių. Taip pat parodai 14 tapybos darbų sukūrė profesionalūs dailininkai – tarp jų ir mūsų gimnazijos tapybos mokytojo Voldemaro Barakausko darbas.
Jungtinę parodą „Mano Lietuva. Grįžtu į Tėvynę“ Vilniaus rotušėje bus galima lankyti iki spalio 27 dienos, o vėliau pamatyti Seimo rūmuose bei kituose miestuose.
Dėkojame gimnazijai už dovanotą ekskursiją – mokinių paskatinimą toliau aktyviai dalyvauti įvairiose veiklose.
Nuotraukos – mokytojos Vilijos Lesauskienės.
Dailės mokytoja Loreta Narušienė,
projekto „Mano Lietuva. Grįžtu į Tėvynę“ koordinatorė gimnazijoje