Vasara – puikus metas atostogoms, o jei atostogos turiningos, laikas pralekia nepastebimai. Būtent tokia buvo gimnazijos liaudies instrumentų pedagogų vasara, kuomet jie poilsį aktyviai derino su kvalifikacijos kėlimu ir profesinės patirties sklaida.
Birželio 12−15 d. mokytoja R. Marozienė svečiavosi Maskvoje (Rusija) bei dalyvavo tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Liubov Žuk kūrybinis palikimas ir aktualios muzikos atlikimo meno problemos“. Konferencija buvo skirta nusipelniusios Rusijos artistės, profesorės, guslininkės L. Žuk atminimui. Renginį organizavo Gnesinų muzikos akademijos Rusijos tautų nacionalinių instrumentų katedra. Mokytoja konferencijoje skaitė pranešimą „Lietuvių liaudies instrumentinė muzika Europos tautų kultūrų kontekste“ bei Rytų Europos ir Azijos šalių atstovams pristatė mūsų gimnazijoje rengiamą tarptautinį Prano Stepulio kamerinių liaudies instrumentinės muzikos ansamblių konkursą-festivalį. Laisvu nuo konferencijos metu aplankytas festivalis-konkursas „Rusijos paveldo saugotojai“ Krasnogorske, pagerbtas prof. L. Žuk atminimas prie jo kapo.
Birželio 15−18 d. mokytojai R. Vaišnorienė, R. Marozienė ir A. Bernotas dalyvavo Lietuvos liaudies instrumentininkų vasaros seminare „Solinio ir ansamblinio muzikavimo liaudies instrumentais aktualijos“, kuris įvyko Alantos technologijos ir verslo mokyklos amatų centre. Mokytoja R. Marozienė buvo viena šio seminaro lektorių, ji jaunosioms Lietuvos muzikos / meno mokyklų kanklininkėms vedė ir praktikumą. Jungtinis kanklininkų orkestras, kuriam dirigavo ir mūsų gimnazijos mokytojos R. Vaišnorienė ir R. Marozienė, seminaro metu surengė du koncertus Balninkų Šv. vyskupo Stanislovo ir Molėtų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčiose. Seminaro dalyviai ne tik penkias dienas tobulino savo profesinę kvalifikaciją, bet ir skyrė laiko turiningam poilsiui: aplankytas Lietuvos etnokosmologijos muziejus Molėtuose, klausytasi koncertų. Vienas pagrindinių šio seminaro tikslų − tinkamai pasirengti dainų šventės „Skambėkite, kanklės“ koncertui, kuris vyks 2018 m. liepos 3 d. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje.
Rugpjūčio 21−22 d. mokytojos R. Vaišnorienė ir R. Marozienė dalyvavo dainų ir šokių ansamblių, jų grupių, liaudies instrumentų ansamblių, orkestrų, skudučių ansamblių, liaudiškos muzikos kapelų vadovų seminare „Liaudies muzikos ir šokio raiškos aktualijos“, kuris įvyko Trakuose. Seminare buvo analizuojami dainų šventės Ansamblių vakaro, vyksiančio kitų metų liepos 4 dieną Vilniaus Kalnų parke, programos atlikimo ypatumai ir problemos, išklausytos paskaitos apie tautinio kostiumo raštų simboliką, liaudies dainų regioniškumo ypatumus, diskutuota įvairiais probleminiais žanro klausimais. Žinoma, nepamiršta pasižvalgyti ir po įžymiąsias Trakų vietas, aplankyti pilių komplekso, pasiirstyti Galvės ežere, paskanauti gardžiųjų kibinų.
Aktyvaus ir turiningo poilsio įkvėpti mokytojai džiugiai pradeda naujus mokslo metus, kurie mokiniams žada būti dosnūs ne tik žinių, bet ir įvairių veiklų bei kelionių.
Mokytoja Regina Marozienė