Gimnazijos bendruomenė gegužės 10 dieną Šiaulių universiteto bibliotekoje surengė mokinių, dalyvaujančių edukacinio dailės projekto „Mano Lietuva. Grįžtu į Tėvynę“, skirto lietuvių kilmės prancūzų kalbininko A. J. Greimo 100-osioms gimimo metinėms, dailės darbų konkurse, kūrybinių darbų parodos atidarymą. Kaip žinia, A. J. Greimo vardas yra įtrauktas į UNESCO ir ES valstybių narių 2016–2017 m. minimų sukakčių sąrašą, o 2017-ieji LR Seimo yra paskelbti A. J. Greimo metais.
Parodoje eksponuojami 39 atrinkti geriausieji 28 gimnazijos mokinių įvairiomis technikomis sukurti darbai. Parodos organizatoriai – gimnazijos dailės metodinės grupės mokytojai: Voldemaras Barakauskas, Janina Budrienė, Vilija Lesauskienė, Loreta Narušienė ir Justina Šaltė. Tai – pirmasis šio konkurso etapo renginys. Į šį projektą įsitraukėme pakviesti konkurso organizatorių – Lietuvos dailininkų sąjungos ir Šv. Kazimiero ordino. Konkurso tikslas – ugdyti vaikų bei jaunimo kūrybiškumą, patriotiškumą, o konkurso tema skiriama lietuvių kalbos kultūrai ir įvairioms jos formoms: literatūrai, sakmėms, mitologijai, semiotikai ir pan. Be mūsų gimnazijos šiame projekte dalyvauja Kaišiadorių r. Rumšiškių vaikų dienos centras, Vilniaus lietuvių namai, Kėdainių dailės mokykla, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla bei Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla. Konkursas skelbiamas ir viešai – jame gali dalyvauti internetu užsiregistravę vaikai bei jaunimas iš viso pasaulio.
Parodos atidarymo renginyje sulaukėme daug garbingų svečių. Iš Vilniaus atvyko Lietuvos dailininkų sąjungos atstovės, projekto koordinatorės: dailininkė, tapytoja Emilija Taločkienė ir menotyrininkė Evelina Januškaitė-Krupavičė. Viešnios džiaugėsi ne tik mūsų mokinių piešiniais, bet ir puikiu mokinių koncertu. Visiems parodoje eksponuotų darbų autoriams jos įteikė diplomus. Mūsų gimnazistės Kamilės Jankauskaitės mišria technika sukurtas darbas „Mitologas“ viešnioms ypač patiko ir jos oficialiai paprašė autorės leidimo šį darbą naudoti konkurso „Mano Lietuva. Grįžtu į Tėvynę“ viešinimui.
Kiti svečiai – Šiaulių regiono Šv. Kazimiero ordino komtūras Kazimieras Celestinas Alminas, tapytojas profesorius Antanas Visockis, Šiaulių krašto bajorų sąjungos atstovės renginio metu išrinko jiems labiausiai patikusius piešinius ir apdovanojo šių piešinių autorius. Svečių dovanos atiteko 5 klasės mokinei Ramunei Hvajon Vaicekauskaitei, I gimnazijos klasės mokinei Agnetai Augustinaitei, III gimnazijos klasės mokinei Kamilei Jankauskaitei. Mūsų jauniesiems dailininkams buvo didžiulis džiaugsmas būti įvertintiems gerbiamų svečių.
Renginio metu gausiai susirinkusiems dalyviams šventinę nuotaiką padėjo sukurti mūsų gimnazijos moksleiviai: Kamilė Kaučikaitė (fortepijonas), Justas Drakšas (trimitas), Greta Gelžinytė ir Odeta Šidlauskaitė (kanklės), vaikų folklorinis ansamblis.
Renginio vedėja, fortepijono mokytoja Raimonda Sližienė pakalbino ir menotyrininką, profesorių Vytenį Rimkų, kuris, apibendrindamas parodą, palinkėjo kūrybinės sėkmės jauniesiems menininkams.
O sėkmė, kaip žinia, dažniausiai aplanko tuos, kas daug dirba.
Tad ir mums, besidžiaugiant šia gražia paroda, jau reikia galvoti apie projekto tęstinumą, nes, konkursui pasibaigus, komisija paskelbs 2–3 laureatus iš kiekvienos mokyklos, kurie bus pakviesti birželio 12–18 dienomis dalyvauti edukaciniame dailės plenere, vyksiančiame Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse. Plenero metu bus rengiami edukaciniai užsiėmimai, kasdien į stovyklą atvyks skirtingų sričių dailininkai, kurie plenero dalyviams ves kūrybines dirbtuves. Tai bus puiki dovana vaikams. Baigiantis plenerui, dalyvių plenero metu sukurti kūriniai bus eksponuojami muziejaus galerijoje.
Bet ir tai dar ne viskas – spalio pradžioje numatyta surengti iškilmingą finalinį projekto uždarymo renginį Vilniaus rotušėje, kur bus suformuota ir pristatyta bendra projekte dalyvavusių ir pagal projekto temą kūrusių pedagogų, moksleivių bei plenero dalyvių kūrybos keliaujanti paroda, vyks šventinis koncertas ir projekte dalyvavusių moksleivių apdovanojimai. Laureatams bus įteiktos piniginės premijos ir mecenatų įsteigtos dovanos. Taip pat planuojama paroda LR Seimo rūmų parodinėse erdvėse gruodžio mėnesį.
Mokytoja Loreta Narušienė