Skambutis, girgždantis mokyklinis suolas, juoda lenta ir rašaluoti pirštai…
Lapkričio 30 d. gimnazijos pirmokai turėjo galimybę susipažinti su tarpukario Lietuvos pradžios mokykla. Vaikai dalyvavo dailyraščio pamokoje, kurioje sužinojo, kad raštas – vienas iš svarbiausių žmonijos atradimų. Dėl jo šiandien turime ir išmanome savo ir kitų tautų istoriją bei praeitį. Tačiau svarbu ne tik taisyklingai, bet ir gražiai rašyti. O tai jau – mokslas. Keistai suliniuotame sąsiuvinyje plunksnakočiu vieną po kitos pirmokėliai raitė dailias raideles ir jungė jas į žodžius ir sakinius.
Pabandę rašyti dailyraščiu, dalyvavome istorijos pamokėlėje. Jos metu geležies amžiaus kostiumu apsirengęs archeologas papasakojo apie senovinius drabužius nuo akmens amžiaus iki XVII a. Moksleiviai sužinojo apie siūlus, audinius, galėjo apžiūrėti kostiumų rekonstrukcijas, jais apsirengti ir nusifotografuoti. Archeologas pamokė nusivyti vieną archeologinio kostiumo elementą – spalvotą virvutę, kuri vejama iš vikingų išmoktu būdu, naudojant akmenukus.
Pamatyti, kas glūdi giliai žemėje, pažvelgti į tolimas priešistorines epochas, prisiliesti prie seniai pamirštos kultūros – tai visuomet žavėjo ir žavi žmones. Ir mes pamėginome, nors trumpam, tapti archeologais, tyrėjais, mokslininkais, restauratoriais… Iš šukių bandėme surinkti puodą ar jo fragmentą, aptarėme, kam jis buvo naudojamas, pasvarstėme, kokia galėtų būti jo istorija.
Į mokyklą grįžome pilni puikių įspūdžių.
Mokytoja Alina Mockuvienė