„Jovarėlis“ dalyvavo festivalyje Vienoje

Koncertinės kelionės po užsienį yra puiki galimybė pristatyti pasauliui savo šalį, jos kultūrą bei susipažinti su kitų šalių kultūriniais panašumais ir skirtumais. Tai itin svarbus edukacinis momentas vaikų ir jaunuolių ugdyme. Tokią misiją jau daugelį metų profesionaliai vykdo du Šiaulių miesto kolektyvai – Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos liaudiškos muzikos ansamblis „Jovarėlis“ (vadovės R. Vaišnorienė ir I. Kaškelytė) ir Šiaulių kultūros centro šokių ansamblis „Želmenėliai“ (vadovė A. Masėnienė).

Vasario 24–29 d. šie kolektyvai dalyvavo Penktajame tarptautiniame folkloro festivalyje Vienoje (Austrija). Be lietuvaičių renginyje savo jėgas išbandė folkloro ansambliai  iš Serbijos, Kroatijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Italijos, Rusijos ir Vokietijos.

Pasak festivalio organizatorių, šiauliečių kolektyvai iš kitų festivalio svečių išsiskyrė savo programų įvairove, jautriu, nuoširdžiu ir estetišku savo tautos kultūros, tradicijų perteikimu. Renginio žiūrovai žavėjosi liaudies instrumentais, jų gausa, unikaliu skambesiu, liaudiško šokio raiška, tautinių kostiumų grožiu. Festivalyje buvo parodytas ne tik mūsų tautos muzikinis-choreografinis paveldas. Publikai buvo žodžiu pristatyta mūsų šalis, jos kultūra, o žiūrovai po pasirodymo turėjo progos paskanauti „Želmenėlių“ vaišinamos lietuviškos duonos.

Šiauliečiai iš šio dešimto pagal dydį Europos sąjungos miesto (Vienoje gyvena apie 1,7 mln. gyventojų) parsivežė puikius ne tik koncertų, bet ir laisvalaikio prisiminimus. Didžiulį įspūdį paliko miesto širdyje pūpsanti akinamo grožio gotikinio stiliaus bažnyčia, šv. Stepono katedra, pastatyta XII–XV a. Ji ilgus šimtmečius buvo laikoma aukščiausiu statiniu Europoje (136 m). Pagrindinėje bažnyčios dalyje pastatyta net 18 altorių. Su šv. Stepono katedra yra susijusios ir pačių žymiausių austrų kompozitorių gyvenimo istorijos. Antai, 1782 m. (likus devyneriems metams iki savo mirties) čia amžiną meilę prisiekė W. A. Mozartas, o po keliasdešimties metų, eidamas pro šią katedrą, L. van Beethovenas suvokė esąs visiškai kurčias. Pasakojama, jog jis pastebėjo katedros varpų skambesio išbaidytus paukščius, tačiau paties varpų skambesio nebegirdėjo…

Aplankytos ir kitos neelinio grožio vietos: Hofburgų, Belvederio rūmai, Hundertwasser namas (vienas unikaliausių pastatų visoje Austrijoje: šis spalvingas, nelygiomis sienomis, skirtingo dydžio langais ir banguotomis grindimis pastatas šiandien yra tapęs vienu lankomiausių objektų Vienoje). Neišdildomą įspūdį paliko Vienos opera, filharmonija, Austrijos parlamento rūmai, „Haus der Musik“ muziejus. Pastarajame muziejuje jaunimas turėjo galimybę susipažinti su kompozitorių J. Haydno, W. A. Mozarto, L. van Beethoveno, G. Malerio, J. Štrauso natų rankraščiais, paklausyti, kaip moderniai ir šiuolaikiškai gali šiandien skambėti šių muzikos genijų kūriniai. Daug puikių emocijų padovanojo muziejaus suteikta galimybė padiriguoti virtualioje scenoje grojančiam Vienos simfoniniam orkestrui.

Šiauliečius stebino netikėtai ramus ir išlaikytas šio Europos didmiesčio žmonių gyvenimo būdas. Pavyzdžiui, eilinę savaitės dieną, 20 val., Vienoje uždaromos visos parduotuvės, net maisto. Savaitgaliais parduotuvės, išskyrus kavines, iš viso nedirba, miestiečiai ir miesto svečiai lanko kultūrinius renginius, eina pasivaikščioti, bendrauja.

Ši kelionė šiauliečiams paliko neišdildomą įspūdį, didžiulį troškimą ir toliau koncertuoti bei keliaujant pažinti dar nematytus kraštus. Pelnyti prizai, diplomai, šilti festivalio organizatorių atsiliepimai ir puikūs kelionės įspūdžiai rodo, jog Austrijos sostinėje šiauliečiai paliko gražų prisiminimą apie save, tuo pačiu garsindami pasaulyje savo šalį ir savo gimtąjį miestą.

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.