Mūsų gimnazijos pradinukų netradicinio ugdymo dienos vyko Šiaulių „Aušros“ muziejuje.
Antros klasės mokiniai su mokytoja Rasa Gudmoniene dalyvavo lietuvių kalbos pamokoje. Jie skaitė ir nagrinėjo legendomis ir pasakomis apipintą Vilniaus miesto įkūrimo istoriją (B. Sruogos „Giesmę apie Gediminą“), persirengė karių apranga, išsiaiškino, kokiais ginklais kovėsi mūsų protėviai.
Pamoka „Puodų lipdymas senoviniais būdais“ vyko „Amatų mokykloje“. Remiantis archeologine Lietuvos medžiaga, įrengtoje keramikos raidą atspindinčioje ekspozicijoje moksleiviai susipažino su atskirų istorinių laikotarpių keramika, jos tipais ir formomis. Antrokai gilinosi į senovės žmonių gyvenseną, buitį ir pasaulėžiūrą, paskui virveline technika nusilipdė iš molio puodą.
Pamokoje „Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas su akmenukais“ geležies amžiaus kostiumu apsirengęs archeologas mokiniams papasakojo apie senovinius drabužius nuo akmens amžiaus iki XVII a. Moksleiviai sužinojo apie siūlus, audinius, galėjo apžiūrėti kostiumų rekonstrukcijas, jais apsirengti. Archeologas pamokė nusivyti vieną archeologinio kostiumo elementą – spalvotą virvutę, kuri vejama iš vikingų išmoktu būdu, naudojant akmenukus. Šioje pamokoje dalyvavo ne tik antrokai, bet ir trečios bei ketvirtos klasės mokiniai.
Ketvirtokai su mokytoja Alina Mockuviene ir trečiokai su mokytoja Violeta Šuipiene dalyvavo edukacinėje pamokoje „Daraktorinė mokykla“, kurios metu sužinojo, kokios buvo mokymosi sąlygos, mokymo priemonės, dėstomi dalykai, kaip dirbo ir gyveno daraktoriai spaudos draudimo metais, pabandė parašyti žąsies plunksnomis ant medinių lentelių.
O artėjant šv. Kalėdoms 3 ir 4 klasių mokiniai edukacinėje pamokoje „Kalėdiniai žaislai iš šiaudų“ patys pasigamino iš paruoštų šiaudų kalėdinį žaisliuką. Po šio užsiėmimo kiekvienas ant savo eglutės turės po mažą stebuklą, primenantį šį šventinį užsiėmimą.
Pirmokėliai su mokytoja Loreta Škėliene pabuvojo edukaciniame užsiėmime „Senolių kaimo gryčioj“, pamatė kaip atrodė senovės lietuvių pastatai, baldai, susipažino su įvairiais rakandais, spėjo jų paskirtį, pabandė pavaikščioti medinėmis klumpėmis, nešė kibirus naščiais. Atidžiai išklausius pasakojimo, pirmokai be vargo įminė visas mįsles. Pabaigai mokėsi žaisti senovinį žaidimą „Vilkelis“, kurį mėgo žaisti piemenėliai.
Dviračių muziejuje mažiausieji dalyvavo pamokėlėje „Važiuok dviračiu saugiai“. Čia ne tik prisiminė saugaus eismo taisykles, kokiu dviračiu galima važinėtis saugiai, bet ir apžiūrėjo visus muziejaus eksponatus: pirmuosius medinius dviračius, lempas, ratlankius, auksinį, dabartinius ir naujausius dviračius su visomis saugumo priemonėmis, velomobilius. Turėjo galimybę paminti trijų skirtingų dviračių pedalus.
Netradicinio ugdymo dienos Šiaulių „Aušros“ muziejuje pradinukams suteikė naujų žinių, atradimų, pažinimo džiaugsmo, noro toliau kurti ir tobulėti.
Pradinių klasių mokytojos