Gyvenant sparčiai kintančiame šiuolaikiniame pasaulyje svarbu išugdyti vaikų troškimą mokytis visą gyvenimą, juos mokyti priimti sprendimus, kritiškai mąstyti, gebėti rinktis, mokyti suprasti ir spręsti problemas, būti kūrybingiems ir sumaniems.
Skatinti mokinius mąstyti kūrybiškai nėra lengva, nes vaikai linkę pasikliauti jau žinomais dalykais ir įgyta patirtimi. Todėl mes stengiamės, kad gimnazijos pradinukai kuo daugiau įsitrauktų į patirtimi grįstą mokymąsi, dažniau veiktų netradicinėje aplinkoje, tyrinėtų, suprastų, atrastų…
Augindami klasėje ant palangės svogūnus, pradinukai stebėjo jų augimą, rinko žinias apie poveikį sveikatai, ragavo pasigaminę gardžias salotas.
Moliūgų augimą stebėjo vasaros atostogų metu į dirvą pasodinę klasėje ant palangės užaugintą daigelį. Kiek rudenį buvo džiaugsmo besigėrint savo užaugintu nuostabiu derliumi! Grožėjomės ne tik moliūgų spalvų, rūšių įvairove, bet juos svėrėme bei ieškojome internete valgių receptų.
Turbūt pati įdomiausia veikla vyksta dabar, kai mokiniai augina, prižiūri ir domisi gyvalazdžių gyvenimu. Tai vabzdžių būrys, kurie išvaizda dažnai imituoja augalų šakas ir lapus. Gegužės mėnesį prasidėjusi veikla vyksta iki šiol. Mokiniai dalijasi savo tiriamąja veikla – ką labiausiai mėgsta, kokios oro sąlygos tinkamiausios augti, dauginimosi ypatumais.
Praktinė veikla skatina vaikus ne tik atrasti pažinimo džiaugsmą, išmokti spręsti įvairias problemas, bet ir tarpusavyje bendradarbiauti, jausti atsakomybę ir pareigą už savo augintinį.
Sužinoję apie pažintinę-praktinę konferenciją Šiaulių Tėvo Benedikto Andruškos pradinėje mokykloje, mielai į ją nuvykome ir miesto pradinukams papasakojome apie mūsų gimnazijoje vykdomas praktines veiklas, taip pat ir patys pasisėmėme naujų idėjų.
Pradinių klasių mokytoja Violeta Šuipienė